By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
899,00 złCena
1 549,00 złCena
1 549,00 złCena
1 249,00 złCena
1 249,00 złCena
2 499,00 złCena
2 549,00 złCena
1 245,01 złCena
839,00 złCena
1 149,00 złCena
839,00 złCena
459,00 złCena
1 499,00 złCena
Our Services
100% Secure Payments
Money your card details to a much more sequred place
Trustpay
100% Payment protection easy return policy
Support 24/7
Got a qustion? Look no further.Browse ourFAQs or submit your query here.
Shop on the go
Download the app and get exciting apponly offers at your fingertips
Best Seller Products

Brak dostawców

Gdy chce się uwydatnić walory obrazu lub zdjęcia wiszącego na ścianie w galerii, muzeum, w gabinecie lub w domu, warto wybrać lampy galeryjki. Są to lampy idealnie nadające się do tego, by używać je tam, gdzie eksponuje się kosztowne dzieła sztuki, ale można je też wykorzystać do oświetlania dyplomów, ulubionych zdjęć lub luster.

Czym są lampy galeryjki?

Ten typ lamp doskonale sprawdza się, gdy trzeba doświetlić wybrane elementy pomieszczeń. Od dawna wykorzystuje się je w galeriach i muzeach, ale coraz częściej znajdują zastosowanie także w prywatnych domach. Montuje się je nad oświetlanym obrazem, zdjęciem lub innym obiektem. Światło, które emitują, pada bezpośrednio na dzieło sztuki lub inny przedmiot, który ma być wyróżniony w pomieszczeniu. Dzięki nim każdy obraz zyskuje na atrakcyjności, niezależnie od tego, czy jest bogatym w szczegóły, klasycznym dziełem, czy reprezentuje minimalistyczny styl.

Każdy koneser sztuki przyzna, że lampy galeryjki / obrazowe podkreślają charakter i unikalność każdego obrazu i pozwalają dostrzec w nim to, co jest niezauważalne przy zastosowaniu jedynie oświetlenia głównego. Trzeba też dodać, że zdjęcia, dyplomy i certyfikaty zyskują bardziej prestiżowy wygląd, gdy zastosuje się galeryjki!

Wybór, który pozwala dobrze trafić w oczekiwania

Jeśli chcesz kupić lampy tego rodzaju, musisz pamiętać o tym, że obiekt powinien być oświetlony w optymalny sposób. Nie należy przesadzać z doświetlaniem go, ale niekorzystne jest także zbyt skąpe oświetlenie. Trzeba zatem wybrać odpowiednią moc światła. Istotne jest także to, jaką barwę światła się dobierze, co jest kwestią indywidulaną i w dużej mierze uzależnioną od charakteru obiektu.

Warto zwrócić też uwagę na design galeryjki. Jeśli szuka się uniwersalnego modelu, pasującego do różnych obiektów, to najlepiej będzie wybrać któryś z minimalistycznych projektów. Galeryjki, które nie wyróżniają się, pozwalają skupić uwagę na dziele, fotografii czy dyplomie.

Jak zamontować galeryjkę?

Lampy tego typu montuje się bezpośrednio  nad obiektem. Ich instalowanie w określonym miejscu niewiele różni się od montażu kinkietów czy lamp sufitowych. Najważniejsze jest to, by lampy do oświetlenia obrazu czy zdjęcia montować na środku. Lampy umieszcza się bezpośrednio na ścianie, kilka centymetrów powyżej przedmiotu, który ma zostać oświetlony. Efekt będzie profesjonalny, ponieważ będzie można idealnie oświetlić obiekt. Jeśli w grę wchodzi oświetlenie bardzo dużego obrazu, fotografii lub rzeźby, to używa się zazwyczaj kilku galeryjek.

Należy zaznaczyć, że jeśli obiekt ma szklaną oprawę, szkło musi mieć powłokę antyrefleksyjną, w przeciwnym wypadku po włączeniu galeryjki powstaną nieatrakcyjne refleksy.

W lampach galeryjkach na ogół stosuje się technologię LED. Pozwala ona na wykorzystanie lamp o wyjątkowo smukłym kształcie - dyskretnych, a zarazem bardzo funkcjonalnych. Oczywiście istotne jest także to, że żarówki LED są bardzo energooszczędne, co ma znaczenie nie tylko w przypadku dużych galerii i muzeów.

Subcategory

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

hookdisplaySearch