By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
899,00 złCena
1 549,00 złCena
1 549,00 złCena
1 249,00 złCena
1 249,00 złCena
2 499,00 złCena
2 549,00 złCena
1 245,01 złCena
839,00 złCena
1 149,00 złCena
839,00 złCena
459,00 złCena
1 499,00 złCena
Our Services
100% Secure Payments
Money your card details to a much more sequred place
Trustpay
100% Payment protection easy return policy
Support 24/7
Got a qustion? Look no further.Browse ourFAQs or submit your query here.
Shop on the go
Download the app and get exciting apponly offers at your fingertips
Best Seller Products

Brak dostawców

Trudno wyobrazić sobie typowy styl secesyjny bez plafonów witrażowych. Są one wręcz obowiązkowym elementem każdego tak urządzonego wnętrza. Poza tym... są one po prostu piękne. Zwłaszcza, gdy mienią się swoimi - może i nieco abstrakcyjnymi - kolorami. Co warto wiedzieć na temat tej formy dekoracji świetlnej? Na czym tak naprawdę polega jej wyjątkowość?

Plafony witrażowe - czym się charakteryzują?

Witrażowa plafoniera ma kilka istotnych cech, które przypisane są wyłącznie do niej. Wyróżnia ją bowiem:

- dynamiczna i płynna linia, w której dominującym elementem jest oczywiście harmonia,
- wzornictwo roślinne i geometryczne (postacie osób są zarezerwowane dla stylistyki kościelnej),
- podkreślenie konturu rozumiane jako daleko idący linearyzm,
- aranżacyjna i stylistyczna abstrakcja.

Oznacza to, że plafony witrażowe tworzą niepowtarzalny styl od którego trudno oderwać oko. Z pewnością ich obecność zaskoczy obserwatora, aczkolwiek musi być ona w miarę przemyślana.

Aranżacja z duszą

Plafony witrażowe mają wiele ciekawych zalet. Jedną z nich jest... wszechstronność aranżacji. Polega ona na tym, że pomimo ich secesyjnego stylu, mogą one czerpać z zupełnie niecodziennego wzornictwa. Tak jest chociażby w przypadku lamp o tematyce orientalnej, która jednak nie jest jedynym sposobem na aranżację tychże plafonów. Co ciekawe, plafony witrażowe bardzo często nawiązują do klasycznych wzorców, czerpiąc pełnymi garściami ze... starożytności. Warto odnotować, że owa inspiracja nie tylko dotyczy kwestii związanych z dekoracją, ale też sposobów starożytnego barwienia szkła. Plafony witrażowe niektórych producentów są barwione w tradycyjny sposób, a inne z wykorzystaniem technik nowoczesnych. To, które z nich zostanie przez klienta zaakceptowane, należy wyłącznie do niego.

Gdzie zainstalować plafony witrażowe?

Z punktu widzenia dekoratora wnętrz plafony witrażowe charakteryzują się dość niepowtarzalnym stylem, co oznacza, że należy je wprowadzać w sposób mądry i przemyślany. Po pierwsze, zawsze muszą one być elementem większej całości. Sam plafon to raczej niewielki element wyposażenia domowej aranżacji i w pojedynkę niewiele "zdziała". Po drugie, plafony witrażowe warto wprowadzać nie tylko we wnętrzach secesyjnych, ale też w nowoczesnych (choć tu trzeba być ostrożnym), eklektycznych i - rzecz jasna - nowojorskich. Wreszcie po trzecie, dobrym pomysłem jest łączenie ich z wieloma innymi, analogicznymi formami oświetlenia, takimi jak lampy stojące itd. Oparcie się wyłącznie na oświetleniu witrażowym ma już sens, gdyż wprowadza odrębną, choć dość przemyślaną grę światła. Poza tym nietrudno dojść do wniosku, że tak zaaranżowane plafony wypełnią pomieszczenie przepiękną grą światła i koloru.

Kilka słów podsumowania

Plafony witrażowe to coraz częściej spotykany element domowej aranżacji eklektycznej i secesyjnej. Należy jednak jasno podkreślić, że ze względu na wyjątkowość tychże stylów, jest to nadal mało popularny element dekoracyjny. Zresztą nic w tym dziwnego, skoro wspomniane style aranżacyjne są uważane jako dość elitarne.

Subcategory

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

hookdisplaySearch